Тиждень української писемності та мови
З 07.11.2022 по 11.11.2022 у Райгородоцькому ліцеї під гаслом «Слово, ти мені від Бога, Ти для мого роду оберіг!» проходив Тиждень української писемності та мови, який організували учителі-словесники Козак Наталія Валеріївна та Базилівська Людмила Анатоліївна з метою популяризації рідного слова.
Уже стало доброю традицією у листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови й вшануванню пам’яті Нестора Літописця. Це свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада. Із покоління в покоління, у часи розладу та піднесення, наші предки передавали нам скарб – рідну мову. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.Уже стало доброю традицією у листопаді проводити заходи, присвячені Дню української писемності та мови й вшануванню пам’яті Нестора Літописця. Це свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада. Із покоління в покоління, у часи розладу та піднесення, наші предки передавали нам скарб – рідну мову. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
Пріоритетні завдання Тижня:
популяризувати українську мову серед здобувачів освіти,
прищепити в учнів любов до українського слова,
залучити учнівську громаду до вивчення історії рідного народу,
виховувати шанобливе ставлення до культурних надбань Батьківщини.
Заходи були проведені вчителями української мови та літератури у співпраці з класними керівниками 5-11 класів.
Учні проявили активність під час підготовки та проведення Тижня.
Незважаючи на дистанційну форму навчання, цьогоріч програма предметного тижня була досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси й принад рідної української мови. Онлайн-конкурси, мовні ігри й турніри, мовні задачі, експрес-тести, ребуси спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, проведені заходи є надзвичайно важливими й особливо актуальними.
День української писемності та мови 09 листопада розпочався годинами спілкування, інформаційними хвилинами до свята. Об 11.00 всі поціновувачі рідного слова долучилися до Всеукраїнського диктанту національної єдності, який доручено було зачитати Народній Героїні України Аді Роговцевій на текст режисерки Ірини Цілик. “Твій дім” розчулив спогадами про дитинство, з’єднав воєдино всіх українців, хто боронить рідний дім-Україну й мову від чужого “язика”.
9 листопада, у День української писемності та мови, у початковій школі проведено ряд цікавих та пізнавальних заходів:
в 1 класі була проведена "Мовна гра" та виготовлено долоньки єднання;
інтелектуальна гра «Знавець української мови» 2клас;
онлайн- вікторина «Я знаю і люблю українську мову»;
відео презентація «Мова рідна» 4 клас.
Учні поглибили знання про українську мову, її красу і багатство, що стимулює інтерес дітей до вивчення рідної мови. Ігрові цікавинки не залишили байдужими нікого!
10.11.2022 та 11.11.2022 – відбулося онлайн-засідання інтелект-клубу «Ерудит”»11клас, конкурс на кращого читця-декламатора «Українська мова в моєму серці», Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика й пізнання глибини рідного слова, що стало символом нескореності й свободи.
Учителі-словесники показали нові педагогічні технології, продемонструвати найрізноманітніші форми роботи, які вони використовують у своїй педагогічній праці з метою розвитку креативності учнів.
Маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від славних предків, вивчаймо літературу, яка дала світові таких майстрів слова, як Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка!