Лекція-тренінг “Гендерно зумовлене насильство”
14 лютого лекторка ГО “Авенір” провела лекцію-тренінгу на тему “Гендерно зумовлене насильство” для учнів 8-9 класів Райгородоцького ліцею імені В. К. Олійника.
Теоретичний матеріал було подано у формі презентації, що включала ключові поняття: “стать”, “гендер”, “гендерні стереотипи” та “гендерно зумовлене насильство”. На початку лекції з елементами тренінгу підлітки дізналися про основні відмінності між поняттями “статтю” та “гендером” та завдяки вправам “Стать чи гендер” на практиці навчилися розрізняти ці два поняття. Учасники/учасниці під час вправи “Типові моделі поведінки” висловили свою думку щодо стереотипних моделей поведінки для чоловіків та жінок. Учням було запропоновано переглянути відеоролик на тему “Що таке гендерна рівність і гендерні стереотипи?”. Після перегляду відеоролику здобувачам/здобувачкам освіти була запропонована вправа “Розпізнай стереотип” під час якої учасники/учасниці об'єднавшись в групи розмірковували над стереотипним твердженням.
Лекторкою були розкриті поняття гендерної ідентичності та гендерного насильства, а також учасників/учасниць було ознайомлено з видам гендерного насильства, від фізичного і економічного до ґендерної дискримінації та сексуального насильства. Наступник кроком було представлено інтерактивну гру “Міф чи реальність” під час якої учасники/учасниці змогли подискутувати та представити власні аргументи та розвінчати поширені стереотипи.
Під час лекції були висвітлені основні види гендерного насильства — фізичне, сексуальне, психологічне та економічне. Лекторка звернула увагу учнів на питання гендерно зумовленого насильства з точки зору законодавства, зокрема, які види насильства визначають міжнародні документи. Крім того, учні могли самостійно надати варіанти запобігання та протидії гендерно зумовленому насиллю під час вправи “Підтримка постраждалих”. Після закінчення вправи лекторка спільно із учасниками/учасницями лекції-тренінгу обговорила способи протидії гендерно зумовленому насильству, надала корисні поради та контактну інформацію про організації, до яких можна звернутися у випадку насильства, а також номери гарячих ліній і брошури з інформацією про безкоштовні психологічні групи.
Підлітки активно співпрацювали з лекторкою та отримали корисні теоретичні й практичні знання.